WILL WILDE - BLUES IS STILL ALIVE
Album Review
Album:
WILL WILDE - BLUES IS STILL ALIVE
Artist:
Will Wilde
Record Label:
Vizztone Label Group
Style:
Bluesrock, Blues, Mondharmonica blues
Date:
28/02/2025
Reviewed by:
Walter Vanheuckelom
WILL WILDE - BLUES IS STILL ALIVE
Will Wilde nam zijn eerste mondharmonica in de mond toen hij zestien was. Hij was zo bezeten door dit instrument dat hij speelde tot zijn lippen bloedde. Opgegroeid tussen de traditie rijke muziek van de Chicago blues, was het vooral muziek van Muddy Waters, Buddy Guy en Sony Boy Williamson dat de jonge Will speelde. Met de tijd leerde hij de blues muziek combineren met rock, funk en soul, zodat hij een rauwe energieke sound kreeg, zoals zijn idolen Led Zeppelin, The Free en Deep Purple. Op negentienjarige leeftijd verscheen zijn eerste album. Het album werd goed onthaald en Will mocht een contract tekenen bij Rock The Earth Records voor twee albums. 'Unleased' verscheen in 2010 en de recensies waren overal positief. In 2013 verscheen 'Raw Blues' en op dit album keerde Will terug naar zijn eerste liefde, namelijk de Chicago blues. Thomas Ruf noemde Will de Jimi Hendrix van de harmonica. Ondertussen is Will al vijf maal genomineerd als beste speler op de mondharmonica op de Britse Blues Awards. Eind 2015 verscheen het live album 'Live In Hamburg', dat opgenomen werd in The Downtown Blues Club in Hamburg op 13 februari 2015. Het album bevat elf nummers, waarvan er zeven geschreven zijn door Will en vier covers. Florian Summer was verantwoordelijk voor de opnames en deed ook de mixing en de mastering. In 2018 verscheen het album 'Bring It On Home' en in 2022 'Bad Luck Friday'. Nu drie jaar later is er 'Blues Is Still Alive'. Er staan tien originele, door Will Wilde geschreven songs op het album. Alleen voor de tekst van 'Learn How To Love' kreeg hij hulp van Sara Starbuck. Op de UK Blues Awards 2025 is Will genomineerd als Instrumentalist Of The Year en als Contemporary Blues Artist Of The Year.
Voor het openingsnummer 'Blues Is Still Alive' wist Will Wilde niemand minder dan gitarist Walter Trout te strikken om samen met hem te schitteren op deze geweldige titeltrack. Drummer Steve Rushton en bassist Russell Carr zorgen voor de stevige groove. Greg Coulson is het hele nummer uitstekend aanwezig op de keyboards. Walter Trout pakt uit met een scheurende solo op zijn sixstring en even later pakt Will Wilde grandioos over met een zinderende en gruizige solo op de mondharmonica. In deze titeltrack, die ook als eerste single uit het album verscheen, maakt Will Wilde de luisteraars duidelijk dat de blues nog steeds levend is. De zangeressen Dani Wilde, Lindsey Bonnick en Chloe Josephine zorgen voor knappe backing vocals. 'Blues Is Still Alive' is een fantastische opener die om bevestiging vraagt. Daarna volgt de Texas bluesshuffle 'Wild Man', met Will Wilde en zijn mondharmonica in de hoofdrol. Alle vrouwen worden gek als de 'Wild Man' op het podium staat zingt Will Wilde in deze lome blues shuffle. Het tempo gaat fors de hoogte in voor het opdwepende 'Don't Play With Fire', waarin het hoofdpersonage zijn geliefde waarschuwt om niet met vuur te spelen, want de kans is groot dat ze zich zou verbranden. Will Wilde gaat waanzinnig te keer op de mondharmonica en drukt zo weer zijn stempel op deze song.
Met strak en energiek slagwerk bepaalt drummer Steve Rushton het tempo van 'Don't Play With Fire'. Mijn zijn diep pompende baslijn stuwt bassist Russell Carr het nummer letterlijk vooruit. Backing zangeressen Dani Wilde, Lindsey Bonnick en Chloe Josephine zijn met hun uitstekende stemmen weer van de partij. Na zoveel geweld is het tijd om het even rustiger aan te doen en dat rustpunt komt er met 'Gypsy Woman', een bluesnummer met St. James Infitmary invloeden. Instrumentaal is het andermaal genieten van de virtuositeit van Will Wilde en van het uitstekend vingerwerk van Greg Coulson op de elektrische piano. Lang blijft het niet rustig want drummer Steve Rushton legt vanaf de eerste seconde een hels tempo op in ''Trouble Of That Girl', terwijl Russell Carr gedreven plukt aan zijn dikke bassnaren. Will Wilde imponeert andermaal met een verschroeiende solo op de mondharmonica. Met zijn krachtige stem geeft hij nog wat meer power aan 'Trouble Of That Girl'. De melodie van de vijf minuten durende slowblues 'Stole My Love' wordt gedragen door de warme orgelklanken van Greg Coulson. Instrumentaal is het genieten van de snedige gitaarvullingen van Bobby Harrison en het gruizige mondharmonicawerk van Will Wilde.
Het opwindende 'Girl's Got Soul' gaat over een meisje met een veel te kort rokje, die s'nachts de ster is op de dansvloer. Will Wilde laat met magistraal solowerk andermaal horen waarom hij de Jimmy Hendrix van de mondharmonica wordt genoemd. De band blijft lekker verder rocken in de bluesrocker 'Learn How To Love', waarin de verschroeiende mondharmonica solo van Will Wilde veel gelijkenissen vertoont met een splijtende en verschroeiende gitaarsolo. Dani Wilde, Lindsey Bonnick en Chloe Josephine zorgen hier weer voor een vocale meerwaarde. De trieste slowblues 'Broken Dreams' duurt meer dan zes minuten, maar het is elke seconde genieten van het subliem blaas en zuigwerk van Will Wilde op de chromatische mondharmonica. Er klinkt veel emotie in de wanhopige stem van Will wanneer hij zingt dat zijn dromen gebroken zijn en dat hij geen hoop meer heeft. Will Wilde sluit zijn nieuwe album af met de swingende Texas bluesshuffle 'Don't Trust Me', die veel invloeden van Stevie Ray Vaughan bevat. Bobby Harrison en Will Wilde kruiden 'Don't Trust Me' met vurig gitaar en mondharmonicawerk. 'Blues Is Still Alive' is het nieuwste album van de Britse bluesmuzikant Will Wilde, uitgebracht op 28 februari 2025 via Vizztone Records. Wilde staat bekend om zijn virtuoze harmonicaspel en krachtige vocalen, en dit album bevestigt zijn reputatie als een van de meest getalenteerde artiesten in de hedendaagse blues-scene. 'Blues Is Still Alive' een krachtig en dynamisch album dat de veelzijdigheid en het talent van Will Wilde onderstreept. (8,5/10)
Walter Vanheuckelom
01. Blues Is Still Alive feat Walter Trout
02. Wild Man
03. Don't Play With Fire
04. Gipsy Woman
05. Trouble Of That Girl
06. Stole My Love
07. Girl's Got Soul
08. Learn How To Love
09. Broken Dreams Blues
10. Don't Trust Me
Will Wilde: Zang en mondharmonica
Bobby Harrison: Ritme gitaar (1), gitaar (2,3,4,5,6,7,8,9,10)
Greg Coulson: Keyboards (1,2,3,4,6,7,8,9,10) en shaker (5)
Steve Rushton: Drums
Russell Carr: Bas (1,2,3,5,6,7,8,9,10) en Staande bas (4)
Walter Trout: Lead gitaar (1)
Dani Wilde, Lindsey Bonnick en Chloe Josephine: Backing vocals (1,3,7,8)
Dani Wilde: Backing vocals (4)